Konkurs recytatorski - eliminacje

20 lutego o godzinie 10. w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne 63-go Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nazywanego „Małym Konkursem” ze względu na wiek jego uczestników (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów). Głównym organizatorem tego wydarzenia był Myśliborski Ośrodek Kultury, a wśród gości obecni byli nauczyciele sześciu szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego Miasta i Gminy, rodzice uczestników konkursu i reprezentujący Burmistrza Myśliborza Dariusz Wróbel – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy.

Jurorami oceniającymi uczestników byli doświadczeni instruktorzy i pedagodzy od lat pracujący z dziećmi i młodzieżą – Magdalena Łakoma, Jacek Wirkowski (przewodniczący Jury) i Jan Sawicki. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro siedmioro uczennic i uczniów w trzech kategoriach wiekowych (klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII oraz gimnazjum) reprezentujących następujące szkoły; Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kierzkowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Leonida Teligi w Myśliborzu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nawrocku, Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu, a także Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu. Każdy z uczestników konkursu zaprezentował dwa wiersze, w kilku przypadkach był to wiersz i fragment prozy. Jurorzy oceniali dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przed publicznością i jurorami wystąpili kolejno – Kajetan Sztuka, Lena Chodak, Amelia Gładkowska, Julia Korba, Emilia Kula, Anastazja Sobczyk, Maja Wiśniewska, Filip Topolski, Amelia Gajb, Hanna Danilkiewicz, Nikola Bielińska, Aleksandra Chruścińska, Amelia Olszówka, Nikola Prochorenko, Wiktoria Mikołajczyk, Aleksandra Szawarska, Julia Wiśniewska, Nadia Jankowska, Adelina Skoczylas, Hanna Petruk, Olga Wiśniewska, Wojciech Tomczak, Karina Dranikowska, Amelia Cel, Antoni Matusiak, Olga Matusiak, Nikola Kasprów. Prezentacja wszystkich uczestników „Małego Konkursu Recytatorskiego” trwała ponad dwie godziny. Po występie Nikoli Kasprów, kończącej „poetyckie zmagania” uczennic i uczniów szkół naszej gminy, jurorzy udali się na trzydziestominutową naradę. Kiedy przewodniczący Jury Jacek Wirkowski odczytywał wyniki, na sali panowała pełna napięcia cisza.

Do Przeglądu Powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostali zakwalifikowani – Amelia Gajb, Julia Korba, Lena Chodak (klasy I – III), Wiktoria Mikołajczyk, Adelina Skoczylas, Hanna Petruk (klasy IV – VI), Nikola Kasprów, Karina Dranikowska, Antoni Matusiak (klasy VII oraz gimnazjum).

Wyróżnienia – lecz już bez kwalifikacji do etapu powiatowego – otrzymali: Maja Wiśniewska, Filip Topolski, Aleksandra Szawarska, Nadia Jankowska, Julia Wiśniewska i Amelia Cel.

Zwycięzcom, a także wyróżnionym dyplomy i nagrody wręczali Przewodniczący Jury Jacek Wirkowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy Dariusz Wróbel, oraz oczywiście Dyrektor Myśliborskiego Ośrodka Kultury Dorota Wolanin. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, mając jednocześnie nadzieję, że osiągną sukcesy w kolejnych etapach, dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom, rodzicom i publiczności.

Do zobaczenia na powiatowych eliminacjach 63-go Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Protokół strona 1 oraz strona 2. Poniżej galeria.

Recy 01
Recy 02
Recy 03
Recy 04
Recy 05
Recy 06
Recy 07
Recy 08
Recy 09
Recy 10
Recy 11
Recy 12
Recy 13
Recy 14
Recy 15
Recy 16

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.